Obecnie prowadzimy intensywny tryb życia. Większość dnia spędzamy w pracy. Często nie mamy czasu na spożycie wartościowego posiłku. W takiej sytuacji wielu szefów firm zaczęło inwestować w catering.

 

W trosce o pracowników, którzy nie mają możliwości spożycia ciepłego i wartościowego posiłku w trakcie pracy, wymyślono catering. Ludzie coraz większą wagę przywiązują do zdrowego żywienia. Firmy cateringowe (oprócz tradycyjnych dań) z myślą o nich serwują catering dietetyczny. Najprostszym sposobem na znalezienie takiej firmy jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową catering dietetyczny warszawa. Usługi cateringowe podlegają odpisowi od podatku VAT i poprawnie sklasyfikować usługę pomogą nam firmy, które znajdziesz wpisując do wyszukiwarki księgowość warszawa.

Usługi cateringowe w przeciwieństwie do usług gastronomicznych są przygotowywane w firmie cateringowej i dostarczane na zamówienie w gotowej postaci do miejsca wskazanego przez klienta.  Ponadto, catering to także urządzanie przyjęć ( wesel, jubileuszy), różnego rodzaju imprez, bankietów i konferencji, eventów firmowych itd. Zajmuje się także codziennym dostarczaniem posiłków do szkół, przedszkoli i miejsc pracy. Catering działa w dwóch kierunkach – socjalnym i komercyjnym i ma dwie metody serwowania dań – dania zimne i ciepłe.

Firmę możesz także wypromować w Super Fanpage

W przeciwieństwie do usług gastronomicznych, usługi cateringowe podlegają odliczeniu podatku VAT. Mówi o tym art. 88 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług potocznie zwaną Ustawą o VAT. Natomiast usługi gastronomiczne, jeśli wydatki spełniają wymogi art. 22 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który brzmi:

„Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23”

Na podstawie tych przepisów można księgować koszty brutto z faktury, jako koszty uzyskania przychodu pod warunkiem, że podatnik wykaże, że poniesione wydatki pozostają w związku przyczynowo – skutkowym z osiąganym przychodem. Nie mogą to być koszty na cele reprezentacyjne.

Usługi cateringowe są w stanie sprostać każdym wymaganiom. Zamawiając catering dietetyczny otrzymujemy świeży, smaczny, urozmaicony i dobrze zbilansowany posiłek.

Catering niesie ze sobą same korzyści – podatkowe, wizerunkowe i oszczędność czasu. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku braku w pobliżu jakiegokolwiek miejsca w którym serwuje się posiłki.