Impreza integracyjna nie musi być nudna. Wprost przeciwnie – powinna być pełna przygód i emocji, aby każdy jej uczestnik mógł ją zapamiętać na długi czas. Zatem ogniska, spotkania w barach i potańcówki lepiej zostawić na inną okazję i wybrać coś niecodziennego. Tym czymś może być lot w tunelu aerodynamicznym!

Aerotunel – jak to działa?

Tunele aerodynamiczne są stosowane już od lat w badaniach aerodynamiki, na przykład samolotów czy pojazdów. Bazują one na ogromnych wiatrakach, które napędzają strugi powietrza nawet do 300 kilometrów na godzinę. Aerotunele stosowane są również w spadochroniarstwie – w tym przypadku ich konstrukcja jest nieco inna, ponieważ wiatraki umieszczone są pionowo. Stojący na specjalnej platformie człowiek potrafi w ten sposób unosić się w powietrzu, dokładnie jak wtedy, gdy spada się ze spadochronem w przestworzach.

Latanie w tunelu aerodynamicznym, czyli inaczej bodyflying nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania. Latać może w związku z tym praktycznie każdy. To bezpieczna rozrywka, która świetnie imituje warunki podniebnej przygody, a przy tym jest jeszcze tańsza od skoków spadochronowych. To powoduje, że jest ona często wybierana przez skoczków spadochronowych – dzięki lotom w aerotunelu mogą oni trenować swoje umiejętności, także grupowo, ponieważ są to na tyle duże konstrukcje, że bez problemu może zmieścić się w nich kilka osób.

Oczywiście, aerotunel jest otwarty także dla tych niedoświadczonych. Dla niech to niecodzienne wrażenie swobodnego unoszenia się w powietrzu, które rozpędzone jest do ponad 300 kilometrów na godzinę. Jeden lot w tunelu trwa około 3 minuty, czyli jeszcze dłużej niż w przypadku swobodnego opadania w trakcie skoku spadochronowego z wysokości 4000 metrów. Nad bezpieczeństwem całego przedsięwzięcia czuwa doświadczony instruktor, dlatego nie ma się czego obawiać.

Impreza integracyjna w aerotunelu

Tunel aerodynamiczny stwarza szerokie możliwości w organizacji imprez integracyjnych. Z jego zastosowaniem można tworzyć niepowtarzalne scenariusze dostarczające wspaniałych przeżyć ich uczestnikom. Również w aerotunelu można urządzać różnego rodzaju konkursy z nagrodami dla uczestników, zadania zespołowe, które jeszcze lepiej integrują pracowników, można również połączyć je ze szkoleniami, dlatego perspektywy są nieograniczone w tym przypadku.

Organizacja imprezy tego rodzaju wcale nie jest trudna. W Warszawie na zainteresowanych czeka najnowocześniejszy w Polsce tunel aerodynamiczny Profly, który zaprasza do skorzystania ze swojej oferty. Dysponuje zapleczem cateringowym i socjalnym oraz dwoma salami konferencyjnymi. Obsługuje imprezy dla grup od 10 do 100 osób. Więcej informacji można znaleźć pod adresem strony:http://profly.pl/index.php/imprezy-integracyjne.

Zatem loty w tunelu aerodynamicznym to wyjątkowa propozycja na imprezy integracyjne. Dzięki nim można przeżyć coś niezwykłego, jedynego w swoim rodzaju, a, jak wiadomo, emocje sprzyjają integracji. Dlatego zorganizowanie imprezy właśnie w takim miejscu, może być strzałem w dziesiątkę!