W ofertach gabinetów masażu oraz u indywidualnie pracujących masażystów można znaleźć wiele rodzajów takich usług. Masaż klasyczny, relaksacyjny, bańką chińską czy gorącymi kamieniami to tylko jedne z licznych propozycji. Z których zabiegów rzeczywiście warto skorzystać?

Masaż klasyczny

Każdy salon masażu posiada w swojej ofercie masaż klasyczny. Pobudza on w ciele człowieka układ krwionośny, układ limfatyczny oraz mięśniowy. Wpływa pozytywnie na samopoczucie, uspokaja i wycisza. Można spotkać się także z nazwą masaż szwedzki, który oznacza dokładnie to samo. Masaż klasyczny skupia się głównie na kręgosłupie, ale może dotyczyć całego ciała, dzięki czemu rozluźnia poszczególne partie mięśni i wzmacnia układ kostny. Zdecydowanie każdy może z niego skorzystać.

Masaż relaksacyjny

Gwarantuje zrelaksowanie się i wyciszenie, jest połączeniem masażu klasycznego i technik uwalniających zbędne napięcie mięśniowe. Osoby zestresowane, ciągle zabiegane i zajęte powinny pozwolić sobie choć na jeden masaż relaksacyjny w tygodniu, aby poczuć się lepiej, zniwelować skutki stresu. Pomaga on w naturalny sposób pokonać nerwicę i depresję.

Masaże lecznicze

Są to masaże kierowane do osób mających realne problemy zdrowotne, na przykład z kręgosłupem czy przykurczem mięśni. Nie każdy salon masażu ma je w swojej ofercie. Teoretycznie, jeśli potrzebny jest nam gabinet masażu Warszawa ma niezliczoną ilość takich miejsc, ale gorzej już jednak z takimi, które oferują masaż leczniczy.

Masaże dla kobiet w ciąży i młodych matek

W czasie ciąży nie można masować brzucha klientki. Masażysta powinien być poinformowany o tym, że jego klientka jest ciężarna. Można jednak wykonywać inne masaże, które mają na celu na przykład złagodzenie bólu, jaki kobieta odczuwa w wyniku powiększania się macicy w obrębie odcinka lędźwiowego pleców oraz bioder. Po porodzie i okresie połogu młodym mamom można zaoferować masaże przywracające większą jędrność skórze i likwidujące cellulit np. drenaż limfatyczny. Zabiegi te dają pożądane rezultaty, jeśli wykonuje się je regularnie, w seriach.