Warszawa, jako stolica Polski jest częstym obiektem zainteresowania filmowców. Przy produkcji każdego filmu zaangażowane są duże rzesze ludzi. Ich praca wymaga zaangażowania i energii. 

Oglądając krótki spot reklamowy, serial czy film pełnometrażowy- widzimy efekt końcowy długotrwałej i męczącej pracy. W każdą produkcję zaangażowany jest cały sztab ludzi, od aktorów po obsługę techniczną. Jedno ujęcie może być kręcone przez cały dzień, a nawet i noc. W takich sytuacjach, kiedy zmęczenie daje o sobie znać, kawa może okazać się zbawienną. W swoim asortymencie nespresso posiada wiele gatunków kaw – od łagodnych, idealnie nadających się do poprawienia nastroju – po kawy mocne, stawiające na nogi w chwilach największego zmęczenia. Jako, że dostarczamy produkty najwyższej jakości, zaufało nam już wiele ekip filmowych.

Każdy, kto prowadzi własną firmę doskonale wie, że zakup kawy można odpisać od kosztów uzyskania przychodów. Dla tych, którzy dopiero myślą o założeniu własnego biznesu – będzie to miła informacja. Z myślą o nich przytoczymy tu treść odpowiednich przepisów prawa.

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z 26 lipca 1991 roku (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350) Zgodnie z nią, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Wyjątek stanowią tu koszty wymienione w art. 23

Ustawa  z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług zwana też w skrócie Ustawą o VAT art.86 ust.1 (Dz.U. 2004 nr 54 poz. 535) Na mocy tego artykułu zakup kawy oraz wszelkich akcesoriów służących do jej przyrządzania i podawania, podlega odliczeniu naliczonego podatku VAT, pod warunkiem, że zakup ten był związany z wykonywaniem czynności opodatkowanych i prowadzoną działalnością gospodarczą.

Picie kawy w firmach, gospodarstwach domowych i różnych przybytkach użyteczności publicznej stało się nieomal rytuałem. Nic więc dziwnego, że producenci kawy na wszelkie sposoby starają się o to, aby to właśnie ich produkt był tym najchętniej kupowanym i spożywanym. Najlepszym sposobem na wypromowanie swojego produktu jest reklama w telewizji. Jeśli do tego określony gatunek kawy reklamuje znana twarz – można być pewnym sukcesu.

Jest powszechnie wiadomym, że produkcja filmowa warszawa generuje ogromne koszty. Potrzebni są sponsorzy. W zamian za ulokowanie produktu w filmie i prezentację jego logo w napisach końcowych, wytwórcy danego towaru dotują kręcenie filmów.