Chrzciny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu całej, wierzącej rodziny, w której pojawia się dziecko. Są one sakramentem przyjmowanym w kościele, a towarzyszy mu zwykle przyjęcie organizowane dla najbliższych. Gdzie można wyprawić dziecku chrzciny w Warszawie, w dzielnicy Praga Południe? Co na taką okazję najlepiej kupić dziecku?
Jakie lokale na Pradze organizują chrzciny?
W Warszawie nie brakuje bynajmniej miejsc, w których można urządzić przyjęcie dla gości, po chrzcinach dziecka. Chrzciny Praga Południe mogą być zorganizowane między innymi w 8’mym Kwadracie, które oferuje kompleksowe usługi gastronomiczne. Zdrowe, smaczne, domowe jedzenie przyciąga do tego lokalu coraz więcej klientów. Przyjmuje on zlecenia na catering na duże i małe przyjęcia, w tym chrzciny, dlatego nie tylko można w nim zorganizować imprezę, ale i zamówić jedzenie do domu. 8’my Kwadrat będzie idealnym miejscem do organizacji uroczystości rodzinnych, na czele z chrzcinami dziecka.

Chrzciny zorganizujemy także w restauracji i winiarni Sól i Pieprz, przy ul. Łukomskiej 17 w Warszawie. Duże i przestronne wnętrze lokalu jest w stanie pomieścić nawet 130 osób, dlatego, jeśli zamierzamy urządzić naprawdę dużą imprezę rodzinną, ta restauracja okaże się bardzo dobrym wyborem. Do wyboru mamy różne menu, a i sami klienci mogą wraz z kucharzem restauracji zdecydować o kształcie jadłospisu na rodzinną imprezę, jaka zostanie zorganizowana w lokalu „Sól i Pieprz”.
Co kupić dziecku na chrzciny?
Goście udający się na chrzciny dziecka w wielu przypadkach mają problem, co takiemu maleństwu przynieść w prezencie. Pomysły są tu różne, ponieważ wszystko zależy od budżetu, jaki mamy przeznaczony na ten cel. Pamiątkowym prezentem może być posrebrzany ryngraf z Aniołem lub Matką Boską z Dzieciątkiem, biżuteria dla dziewczynki, czy srebrne buciki i ramki na zdjęcia. Bardzo często wykorzystywane są prezenty praktyczne – goście mogą sfinansować łóżeczko turystyczne, interaktywne zabawki dla maluszka, krzesełko do karmienia czy wózek spacerowy.

Najbliżsi – rodzice czy dziadkowe i rodzice chrzestni najczęściej zapewniają dziecku cenniejsze prezenty. Choć notariusz Warszawa raczej rzadko jest przy nich potrzebny – bo nie co dzień dziecku przepisuje się z okazji chrzcin np. mieszkanie w stolicy, to jednak koperty z pieniędzmi, z całkiem pokaźnymi sumami, zdarzają się nader często.

Każdy powinien dać dziecku na chrzciny tyle, ile go stać i jaki prezent chce sfinansować na taką okazję. Dla jednych minimum będzie 1000 zł od chrzestnej czy chrzestnego, a dla innych będzie to kwota niemożliwa do osiągnięcia z uwagi na bardzo niskie dochody rodzinne. Najważniejsza będzie obecność najbliższych. Oprawa jest mniej ważna od przyjęcia nowego członka wspólnoty kościelnej.